22 stycznia 2009

Grzejnik w łazience - funkcja i wielkość

Grzejnik w łazience nie musi być brzydki, wręcz przeciwnie - on MUSI być ładny!
Łazienka jest z reguły pomieszczeniem nie za dużym, więc szczególną rolę odgrywają tu właśnie szczegóły... a nic co brzydkie się nie ukryje. Grzejnik ma więc nie tylko grzać, ale też być dekoracją. Ma nie tylko grzać, ale też posiadać funkcje dodatkowe, przede wszystkim - być wieszakiem/suszarką do kąpielowych ręczników.
W dobry i ładny grzejnik warto zainwestować. W końcu to w łazience ciepło jest szczególnie doceniane, gdy zimowym rankiem wychodzimy spod prysznica i możemy zdjąć z grzejnika świeżo nagrzany i suchy ręcznik.

Grzejnik firmy Oxil, ze stali, przybrał formę stoliczka (90x57x27cm),
który w łazience z pewnością znajdzie wiele zastosowań.
Można go
kupić on-line w Climalis.

Thermique

Kwart

A jak dobrać wielkość (moc) grzejnika do naszego pomieszczenia?

W naszym klimacie przy doborze grzejników wodnych czy elektrycznych najlepiej kierować się przeliczeniem 100 W/m2. Dzięki termostatom, możemy ustalać temperaturę na takim poziomie, jaki nam odpowiada, a lekki zapas zabezpieczy nas przed niedogrzaniem przy warunkach ekstremalnych (czytaj: bardzo, bardzo duży mróz). Przy doborze grzejników wodnych, szczególnie w łazience, lepiej stosować wyższy przelicznik, pozwoli to na ogrzewanie większą powierzchnią, a co za tym miejsca na ręczniki po kąpieli starczy dla całej rodziny ;)0 komentarze:

Prześlij komentarz