6 stycznia 2009

Nie "tylkoprzedpokój" (1)

Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne, wie to każdy, kto choć raz odbył rozmowę o pracę, zapraszał dziewczynę na randkę lub zdawał ustny egzamin. Tak samo jest z mieszkaniem. W prawdzie nasi goście będą mieli jeszcze szansę na zweryfikowanie swego pierwszego wrażenia podczas wrażenia drugiego, jaki zrobi na nich salon, do którego ich zaprosimy oraz trzeciego, jaki wywoła pyszny poczęstunek… Jednak to nie zmienia faktu, który powtarzać będę od teraz do znudzenia, iż:

Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne.


Otwieramy drzwi do mieszkania, wchodzimy i gdzie się znajdujemy? Eee…tam, to tylko przedpokój – często tak myślimy, prawda? A przypomnijmy sobie hole w tradycyjnych dworach czy pałacach: wysokie, z wachlarzem marmurowych schodów, kryształowym żyrandolem zapierającym w piersiach dech, i ułożoną w posadzce rozetą. To robi wrażenie!

To gdzie wchodzimy, to nie żaden tam „tylkoprzedpokój”! To jest strefa wejściowa, strefa zapraszająca, wizytówka całego mieszkania. Dlatego właśnie ważne jest, by było w nim coś takiego, co w jakiś sposób mówi nam coś o domownikach i jest to coś miłego i atrakcyjnego.

Więcej artykułów na temat strefy wejściowej znajdziesz w odpowiedniej zakładce ;)

0 komentarze:

Prześlij komentarz